Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Ingredience / pro 8 osob:

– 4 vejce pokojové teploty
– 125 g nesoleného másla
– 150 g moučkového cukru
– 1 sáček vanilkového cukru
– 115 g mouky
– 1 lžíce vody
– 1 špetka jemné soli
– 50 cl plnotučného mléka
– 1 lžička tekutý vanilkový extrakt
– pár kapek citronové šťávy

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Rozpusťte máslo a nechte vychladnout. Mléko mírně zahřejte. Žloutky ušlehejte s cukrem, vanilkovým cukrem, vanilkovým extraktem a lžící vody, abyste získali bílou a napěněnou směs. Přidejte rozehřáté rozpuštěné máslo a dále šlehejte, poté prosátou mouku, sůl a nakonec mléko. Těsto je velmi tekuté, to je normální! Z bílků ušlehejte tuhý sníh s pár kapkami citronové šťávy. Jemně zapracujte bílky do těsta v několika dávkách pomocí šlehače (nebo kuchyňského robota na výkon 1).

KROK 2
Předehřejte troubu na 150 °C (termostat 5). Nedělal jsem to pro čokoládovou verzi. Nalijte do formy a pečte 55 minut při 150 °C. Po vytažení z trouby bude koláč uprostřed mírně viklá. Necháme vychladnout a dáme do lednice. Co se mě týče, nechala jsem to přes noc jako u té čokoládové. Dort rozbalte, když je hodně studený.

KROK 3
Získáte stejnou konzistenci jako čokoládová s několika vrstvami: pudinkovou vrstvou, krémovou vrstvou a vrstvou dortového typu.