Recept na čokoládový dort bez mléka najdete na domovské stránce. Nahrazením mouky kukuřičným škrobem může být dokonce bez mléčných výrobků a bez lepku a potěšit tak mnoho alergiků.

I když možností a chutí je mnoho, nelze to popřít: čokoláda je stále nejlepší. Když bylo kakao poprvé objeveno, dodnes ohromilo chuťové buňky po celém světě.OZNÁMENÍ

Všem, kteří milují čokoládu, dnes přinášíme recept na tento čokoládový dort, který je prospěšný vašemu zdraví a který vás přivede k závislosti.

To může také ohromit své blízké, aniž by vás tížilo. Tento dort je vhodný pro sblížení vaší rodiny v této době, kdy jste omezeni. Aniž byste ztráceli čas, zde je recept!

Chcete jíst čokoládový dort, který vám bude stále držet tvar? Někdo řekne, že je to nemožné, ale radujte se, protože ve skutečnosti můžete udělat vynikající dort, který neublíží vašemu tvaru, zde jsou ingredience:

Chcete lahodný čokoládový dort, který zachová vaši postavu? Ti nejskeptičtější řeknou, že je to příliš dobré, než aby to byla pravda, a přesto je možné vyrobit lahodné pečivo, aniž byste riskovali poškození své postavy. Zde je tedy seznam ingrediencí.

Doba přípravy: 20 minut + odpočinek 12 hodin – Doba vaření: 45 minut

Potřebujete pro 6 osob

Ingredience:

200 g hořké čokolády (bez alergenů)
2 lžičky tekuté vanilky
60 g mandlového prášku
3 vejce
130 g hnědého cukru
20 cl rostlinné smetany (sójové, mandlové nebo rýžové)
40 g mouky + 1 polévková lžíce => pro bezlepkovou mouku nahraďte kukuřičný škrob
1 koule margarínu
1 špetka soli

Na polevu:

100 g rostlinné smetany
200 g hořké čokolády (bez alergenů)
Troubu předehřejte na 180°C.

Příprava čokoládového dortu, který neobsahuje cukr, máslo ani lepek

Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni.

Oddělte bílky od žloutků. Žloutky ušlehejte s cukrem, poté přidejte rozpuštěnou čokoládu, smetanu a vanilku. Přidejte mandlový prášek a mouku (nebo kukuřičný škrob). Bílky ušleháme se solí a opatrně je přidáme do směsi.

Formu o průměru 20 cm vymažte máslem (margarínem) a lehce vysypte moukou.

Směs nalijte do formy a pečte 45 minut – dort by měl být propečený, ale ne suchý: vložte nůž, měly by na něm být jemné stopy čokolády.

Necháme alespoň půl dne odležet, aby koláč získal hustotu.

Druhý den si připravte polevu: Čokoládu se smetanou rozpustíme ve vaně.

Dobře uhlaďte, potřete dort a vyrovnejte stěrkou nebo zadní stranou lžíce.