Dopřejte si tento Nutella Crumble Cake! Tento snadný a rychlý dezert vám udělá radost. Díky krémové čokoládové náplni je opravdu neodolatelná. Těsto je křupavé a jemné. Příprava tohoto zázraku trvá jen asi deset minut. Objevte recept a udělejte to!

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.OZNÁMENÍ

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Příprava: 10 minut
Odpočinek: 3 hodiny
Vaření: 30 minut
Porce: 6 až 8

Ingredience:

– 400 g mouky
– 150 g cukru
– 1 sáček vanilkového cukru
– 450 g Nutelly
– 150 g másla
– 1/2 lžičky prášku do pečiva
– 2 vejce
– 1 špetka soli

Příprava koláče Nutella crumble

Do mísy dejte na malé kousky mouku, prosáté droždí, sůl, cukr, vanilku, vejce a studené máslo. Rozdrťte směs rukama, dokud nebudete mít spoustu velkých drobků.

Do formy o průměru 24-25 cm vložte list pečícího papíru. Navrch rozprostřete polovinu drobenky a zespodu a na okrajích zhutněte. Nalijte Nutellu do skořápky a zarovnejte ji zadní částí lžíce.

Nutellu rozprostřete zbylou drobenkou a dort dejte alespoň na tři hodiny do lednice. To je trik, jak po uvaření zachovat pomazánku měkkou a krémovou.

Po uplynutí této doby koláč vyjměte z trouby. Zakryjte alobalem a pečte ve střední části trouby, již vyhřáté na 180°, 25–30 minut.

V posledních 10 minutách vaření sejměte alobal, aby dort zhnědl a byl na povrchu křupavý. Nutellový dort vyjměte z trouby a před podáváním nechte vychladnout.