Vydejte se do Baskicka s receptem na slavný baskický dort, základní specialitu regionu. Basque Cake se skládá z těsta z mouky, másla, vajec, cukru a rumu.

Toto křehké těsto tradičně obsahuje krém z rumového těsta nebo džem z černých třešní. Tento dort je vždy jednomyslný a lahodný!OZNÁMENÍ

Ochutnejte dovolenou na straně oceánu nebo hor… nebo obojí současně, vydejte se do Baskicka.

Chcete-li úspěšně připravit tradiční recept na baskický dort, musíte pečlivě změřit ingredience a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Ingredience (8-10 lidí)

– 250 g mouky
– 150 g másla
– 1 vejce
– 1 žloutek
– 60 g cukru
– 150 g cukru
– 1 polévková lžíce. lžíce rumu
– 25 cl mléka
– 1/2 lžičky. lžička soli
– 2 žloutky
– 25 g mouky
– 1 vanilkový lusk
– 2 polévkové lžíce. lžíce rumu
– 1 žloutek (do hněda)

příprava:

Nasypte mouku do salátové mísy. Udělejte důlek, do středu přidejte cukr, sůl, celé vejce, žloutek a rum. Přidáme máslo a vše prohněteme, abychom získali hladké těsto. Stočíme do koule a necháme vychladnout.

V hrnci zahřejte mléko s vanilkovým luskem rozpůleným a vyškrábnutým. V hlubší misce smícháme žloutky, cukr, mouku a rum. Smícháme s horkým mlékem a nalijeme do hrnce. Míchejte na mírném ohni až do varu. Necháme vychladnout.

Dvě třetiny těsta vyválejte na tloušťku 1 cm. Formu vymažeme máslem a položíme těsto. Krém nalijeme do středu dortu. Okraje těsta přehneme přes krém, aby dobře těsnilo. Potřete zbytkem těsta a poté na koláč přiložte tuto poklici. Okraje utěsněte lehkým přitlačením prsty. Osmahneme vejcem a vidličkou nakreslíme několik proužků.

Pečeme ve středně vyhřáté troubě (175°C) asi 45 minut. Před konzumací nechte koláč vychladnout!

Tipy:

Požitky můžete zpestřit nahrazením cukrářského krému marmeládou z černých třešní.