Dnes jsem připravila upečený cheesecake, lahodný dort, který vyniká především svou texturou, velmi krémový a jemný, a jemnou sýrovou chutí s lehkým nádechem citronu.

Je to jeden z těch jednoduchých a velmi propracovaných receptů, které jsou připraveny během okamžiku, pouhým vyšleháním ingrediencí, a které lahodí očím i chuťovým pohárkům.OZNÁMENÍ

Radím vám, po naservírování, každou porci potřít malinovým džemem, s touto kombinací je tento koláč opravdovou lahůdkou.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Ingredience:

450 g sýra Philadelphia nebo mascarpone
4 velká vejce (velikost L)
60 g mouky
190 g cukru
2 řecké jogurty a 1 citronový jogurt

příprava:

Vejce a cukr dáme do mísy a elektrickými šlehači na vysoké otáčky několik minut šleháme. Směs změní barvu, získá bělavý odstín, zvětší objem a krémovitost.

Jakmile směs zdvojnásobí svůj objem, přidejte do mísy smetanový sýr a znovu prošlehejte, nyní na nižší rychlost. Poté přidejte tři jogurty a znovu promíchejte, dokud se vše dobře nespojí.

Nakonec přes síto nebo cedník zapracujte mouku a znovu šlehejte, dokud se nerozpustí a směs nemá hrudky.

Nyní si připravte formu, ve které chcete koláč péct. V mém případě jsem použil kruhovou formu o průměru přibližně 24 cm, pokrytou na základně zeleninovým papírem.

Jakmile je forma hotová, nalijte do ní právě připravené tvarohové těsto a vložte do trouby. Trouba musí být předehřátá a koláč budete péct na 180°C, dokud nebude hotový.

V mém případě dort trval asi 50 minut a troubu jsem zapínala jen s ohřevem nahoru a dolů prvních 40 minut a také s ventilátorem posledních 10 minut, aby dort na povrchu zhnědl.

Jakmile je dort upečený, vyjměte jej z trouby a nechte vychladnout, nejprve na pokojovou teplotu, poté v lednici, aby se dort usadil a získal krémovější, houbovitější strukturu.