Croziflette s Thermomixem je savojský bratranec slavné tartiflette. Zde brambory nahrazují savojské crozety. Výsledek je také lahodný! Pochutnat si se zeleným salátem… pro vyčištění svědomí!

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.OZNÁMENÍ

Ingredience:

350 g savojských crozets
1 celý Reblochon
1 velká cibule
3 polévkové lžíce. lžíce olivového oleje
150 g suchého bílého vína
150 g crème fraîche
150 g slaniny

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Naplňte misku Thermomix 1500 g vody. Zahřívejte 10 min, 120°C, rychlost 1. Poté crozety nasypte do misky Thermomix. Vařte je obráceně 16 min, 90°C, rychlost 1. Poté je sceďte.

KROK 2
Nasypte crozety do zapékací mísy.

KROK 3
Předehřejte troubu č.7 (200°C).

KROK 4
Cibuli oloupeme a nakrájíme na čtvrtky. Vložte jej do misky Thermomix se slaninou. Míchejte 5 sekund, rychlost 5. Stěrkou oškrábejte stěny mísy. Nalijte olivový olej. Cibuli a slaninu podusíme 5 minut, 100°C, rychlost 1, bez odměrky.

KROK 5
Přidejte bílé víno a smetanu. Sůl a pepř na dochucení. Pozor, slanina je už hodně slaná. Vařte 3 minuty, obrácený směr, 100°C, minimální rychlost.

KROK 6
Nalijte tuto směs na crozety do misky. Směs. Poté reblochon rozřízněte a pokryjte jím celý povrch misky. Pečte 20 minut, č.7 (200°C).

KROK 7
Podávejte horké, přímo z trouby.

TIPY:

Tuto croziflette můžete zcela připravit v Thermomixu bez přidání slaniny nebo nahrazením nakrájenou syrovou horskou šunkou.