Klasika francouzských restaurací, crème brûlées už nepředstavujeme. Tento dezert, když má úspěch, je opravdovým potěšením. Je však těžké najít ten správný recept na dezert a hlavně zvládnout vaření. S tímto receptem už neuděláte žádnou chybu. Buďte opatrní, lahodné pochoutky jsou na obzoru!

Objevte recept na autentické crème brûlée tak, jak si ho rádi vychutnáváte ve své oblíbené restauraci. Vyzkoušejte tento rychlý recept na crème brûlée, který vaše hosty ohromí.OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Příprava: 10 minut
Vaření: 40 minut
Odpočinek: 3 hodiny

Ingredience / pro 6 osob:

500 g plnotučné tekuté smetany
4 velká vejce
1 vanilkový lusk
70 g moučkového cukru
Hnědý cukr

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Příprava vanilkového krému: do misky Thermomix nalijte polovinu celé smetany (tj. obsahující alespoň 30 % tuku). V případě diety je možné nahradit smetanu stejným množstvím mléka.

KROK 2
Pomocí nože rozdělte vanilkový lusk na dvě části a vyškrábněte semínka, abyste je přidali do krému, poté přidejte celý lusk. Zahřívejte 5 minut na 90°C na rychlost 1. Přendejte přípravek do malé salátové mísy, aniž byste odstranili vanilkový lusk, který se dále louhuje, a dejte stranou.

KROK 3
Smíchejte smetanu: do mísy dejte vejce a cukr. Mixujte 10 sekund na rychlost 3. Pokud jste zvolili mléčnou verzi, přidejte 30 g kukuřičného škrobu a znovu promíchejte. Nainstalujte šlehací metlu a nalijte studenou smetanu.

KROK 4
Míchejte 10 sekund při rychlosti 3. Vyjměte lusk z vanilkové směsi a přidejte do mísy vlažnou smetanu, poté znovu míchejte 10 sekund při rychlosti 3. Vyjměte metlu.
5Předvaření smetany: přípravek zahřívejte 20 minut na rychlost 2.

KROK 6
Vaření krému: K dispozici máte 2 možnosti vaření.

KROK 7
Tradiční pečení v troubě: předehřejte troubu na 120 °C. Smetanu nalijte do jednotlivých ramek a položte je na velkou mísu. Do misky přidávejte vodu, dokud nezakryje základnu ramekinů asi o 3 milimetry.

KROK 8
Pečte 40 minut. Na konci vaření by krémy měly být třepivé, ale ne tekuté. Vyjměte ramekiny z trouby, nechte je vychladnout a poté je dejte alespoň na 3 hodiny do lednice.

KROK 9
Vaření s Varoma: vyčistěte mísu a nalijte do ní půl litru vody. Vložte ramekiny do Varomy (pak je potřeba několik dávek) a umístěte je uzavřené na mísu. Spusťte Thermomix na 20 minut, funkce Varoma, rychlost 2. Před vložením do chladničky nechte ramekiny vychladnout.

KROK 10
Když budete připraveni k podávání, vyjměte ramekiny. Povrch bohatě posypeme hnědým cukrem a krémy pálíme na malém kuchyňském kahanu, dokud cukr nezíská tuhou konzistenci, kterou lze „rozbít“ lžící. Pokud je to možné, vyhněte se vracení krémů po karamelizaci zpět do lednice: karamel při kontaktu s chladem zkapalní a zcela změní svůj vzhled.