Kremšnite je chorvatský dezert , který vypadá tak trochu jako millefeuille . Tato specialita, která se vyskytuje také ve Slovinsku a Bosně, pochází z města Samobor, malého města nedaleko Záhřebu ve středním Chorvatsku.

Ingredience:
1 domácí listové těsto
70 g pšeničné mouky a trochu na pracovní plochu
3 vejce
500 g mléka
5 g domácího vanilkového cukru
130 g moučkového cukru
1 polévková lžíce. lžíce rumu
300 g 35% mg tekuté smetany, velmi studená
20 g domácího moučkového cukru

Příprava:
Troubu předehřejte na 200°C (čt 6-7). 2 plechy vyložte pečicím papírem a dejte stranou.

Pomocí válečku rozválejte listové těsto na dva 20cm čtverce a jeden položte na každý plech. Těstoviny propíchejte vidličkou, vložte do trouby a pečte 12–18 minut při 200 °C. Vyjměte pečivo z trouby a vložte jeden ze čtverců do stejně velkého rámečku na pečivo.

Rozbijte vejce. Bílky si odložte a žloutky dejte do mísy. Přidejte mléko, vanilkový cukr, 100 g moučkového cukru, mouku a rum, poté vařte 8 min/100°C/rychlost 3. Přendejte do nádoby a odstavte. Misku důkladně vyčistěte a osušte.

Vložte šlehací metlu. Do mísy dejte bílky a šlehejte 3 min/rychlost 3. 30 sekund před koncem času přidejte zbývajících 30 g moučkového cukru, aby se bílky zpevnily. Vyjměte šlehací metlu. Do ještě horkého cukrářského krému opatrně vmícháme ušlehaný sníh z bílků. Krém přendejte do rámečku na listové těsto a dejte na 1 hodinu do lednice. Misku vyčistěte a osušte a důkladně prošlehejte.

Vložte šlehací metlu. Do mísy dejte smetanu a šlehejte 1-3 min/rychlost 3, přičemž sledujte konzistenci smetany.

Vyjměte šlehací metlu. Vychladlý dort potřete šlehačkou a navrch opatrně položte druhý čtverec těsta. Posypte moučkovým cukrem a chlaďte, dokud nebudete připraveni k podávání.