Suroviny

21 g (půlka kostky)

čerstvého droždí

120 ml

vlažné vody

120 g

rýžové mouky

1 lžička

cukru

1 lžíce

oleje

špetka

soli

Těsto na 6 bulek:

21 g (půlka kostky)

čerstvého droždí

240 ml

vlažného mléka

60 ml

vlažné vody

1 lžička

cukru

2 lžíce

oleje

1,5 lžičky

soli

500 – 600 g

hladké mouky

Postup receptu

  1. Začínáme těstem na bulky. V míse “uňahňáme” droždí s cukrem, zalijeme trochou vlažného mléka, poprášíme moukou a necháme vzejít kvásek.
  2. Přilijeme zbytek mléka, vodu. Přidáme olej, sůl a polovinu množství mouky. Mícháme vařečkou a postupně po částech přidáváme další mouku, až se těsto začne odlepovat od stěn mísy. Není nutné použít všechnu mouku!
    Těsto si přendáme na lehce pomoučněný vál a chvilku ručně hněteme, až je hladké těsto a pružné.
  3. Čistou mísu lehce vymažeme olejem a vložíme do ní bochánek těsta, který přikryjeme utěrkou. Těsto necháme na teplém místě asi hodinku kynout. Těsto zdvojnásobí svůj objem. Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučněnou plochu a ostrým nožem ho rozdělíme na 6 stejných částí.
  4. Uválíme 6 stejných pěkně hladkých bochánků, které dáme na vyložený plech pečícím papírem. Zakryjeme utěrkou a necháme půl hodiny kynout.
  5. V tuto chvíli si připravíme Dutch Crunch Topping. Droždí uňahňáme s cukrem na “blátíčko” a poté přidáme vodu,olej, mouku a sůl.Konzistence se nejvíc podobá těstu na lívance. Necháme 15 minut odpočinout.
  6. Na vykynuté bulky nandáme pořádnou vrstvu polevy. Použijte celou dávku, i když se zdá hodně.
  7. Pečeme 25-30 minut dozlatova na 190°C. Před podáváním necháme zcela vychladnout. A do bulek už si dáme, co je libo. Tato v překladu holandská křupavá poleva je něčím, co určitě ve vašem okolí jedl málokdo.