Suroviny

Těsto:

500 g

hladké mouky

1 lžička

soli

2 lžíce

krupicového cukru

7 g

sušeného droždí

250 ml

mléka

40 g

másla

1 ks

vejce

Náplň:

50 g

másla

75 g

třtinového nebo přírodního cukru

2 lžičky

mleté skořice

150 g

rozinek

2 lžíce

mléka

Postup receptu

  1. Prosátou mouku, sůl, cukr a droždí smícháme v míse. Dbáme na to, aby se droždí nedostalo do přímého kontaktu se solí, jinak by nám těsto nevykynulo. Rozehřáté máslo zalijeme mlékem, ve kterém jsme rozkvedlali vejce a tuto směs zapracuje do sypkých ingrediencí. Vymícháme hladké, pružné a nelepivé těsto. Podle potřeby lze přidat ještě trochu mouky. Kdo má, použije domácí pekárnu.
  2. Těsto necháme v teple vykynout, přibližně hodinu. Kulatou pečící formu /měla jsem dortovou 24 cm/ vysteleme pečícím papírem a zlehka vymažeme olejem.
  3. Nakynuté těsto na vále znovu propracujeme a vyválíme do tvaru obdélníku o výšce cca 0,5 cm. Máslo rozehřejeme, přidáme skořici a necháme vychládnout. Tímto pak pomocí mašlovačky potřeme plát těsta, zasypeme cukrem / 1 lžíci si odložíme na později/, posypeme rozinkama a pevně zavineme jako štrúdl.
  4. Roládu nakrájíme na 4 cm kousky, celkem 12 – 12ks. / já je dělala moc velké/. Řeznou plochou nahoru je skládáme do formy. Přikryjeme čistou utěrkou a necháme ještě 30 minut kynout.
  5. Pak pečeme v troubě na 180 st. cca 30 minut dorůžova.
  6. Do kastrůlku nalejeme mléko a přidáme cukr. Zahříváme do zhoustnutí a upečené roládky zalejeme cukrovým mlékem. Necháme zchládnout.