Suroviny

Těsto:

300 g

hladká mouka

200 g

studené máslo

100 g

moučkový cukr

špetka

sůl

3 lžíce

studená voda

1 lžička

vanilková esence

Karamel:

200 g

karamelové měkké bonbóny

3 lžíce

neslazené kondenzované mléko

Vrch:

150 g

mléčná čokoláda

4 lžíce

mléko

2 lžíce

máslo

Postup receptu

  1. Z uvedené dávky surovin vyjde cca 70 maličkých twix koláčků. Záleží však na velikosti.
  2. Do velké misky prosejeme mouku, přidáme moučkový cukr, špetku soli a studené máslo nakrájené na malé kousky. Všechny suroviny důkladně rukou zpracujeme do jednotné hmoty. V případě, že těsto máte drobivé přidejte lžíci studené vody. Nepřidávejte hodně, abyste neměli těsto příliš řídké.
  3. Těsto odložíme na hodinu do chladničky.
  4. Po hodině těsto rozdělíme na polovinu, rozválíme mezi dvěma papíry na pečení a pomocí okrouhlé formičky vykrájíme kolečka s průměrem 3,5 cm.
  5. Ukládáme je na papírem vyložený plech na pečení a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 st. cca 14-15 minut. Sušenky nemají ztvrdnout, mají mít jemně zlatou barvu. Vyjmeme z trouby a necháme vychladnout.
  6. Karamelové bonbóny rozpustíme ve vodní lázni, přidáme kondenzované mléko a mícháním spojíme. Hmotu máme stále ve vodní lázni, aby karamel neztvrdl a 1/2 lžičky navrstívme na každé upečené kolečko. Necháme karamel na kolečkách vychladnout a pak na vrch natřeme čokoládu, kterou jsme rozpustili a přidali do ní mléko a máslo.
  7. Místo karamelového bonbónu můžete klidně použít i karamelové salko, které ve vodní lázni za stálého míchání ohříváte, dokud se z něj neodpaří přebytečná voda a hmota nebude dostatečně hustá.