Suroviny

Základ:

65 g

máslo

50 g

moučkový cukr

60 g

čajové pečivo

50 g

lískové ořechy

25 g

hořká čokoláda

1/2 lžíce

nutella

troška

rum

Karamel:

25 g

kr. cukr

60 ml

smetana

60 ml

mléko

1 a 1/2 lžíce

hladká mouka

25 g

moučkový cukr

1 bal.

vanilkový cukr

Dále budeme potřebovat:

90 g

arašídy

4 lžíce

nutella

120 g

hořká čokoláda

4 lžíce

olej

trocha

citronová šťáva

Postup receptu

  1. Nejdříve si připravíme karamel. V malé misce si smícháme 25 g moučkového cukru s vanilkovým cukrem, moukou, studeným mlékem a smetanou. Do druhé misky dáme kr. cukr a zkaramelizujeme ho na ohni. Následně odstavíme z ohne a za stálého míchání přidáváme směs mléka a smetany. Když masu spojíme, vrátíme na oheň a vaříme – neustále mícháme. Hustý karamel odstraníme z ohně a necháme vychladnout.
  2. Máslo si roztopíme na mírném ohni, přidáme moučkový cukr a vaříme za stálého míchání cca 3-5 minut. Dostaneme homogenní hmotu, kterou odstavíme z ohně. Čokoládu spolu s nutelou trochu zahřejeme, aby dostali tekutou formu a přidáme k směsi másla a cukru. Přidáme podrcené sušenky a mleté lískové ořechy a vše důkladně promícháme. Ochutíme rumem. V případě, že máme směs velmi suchou, přidáváme víc rumu.
  3. Připravíme si formu ve tvaru trojúhelníku (35 x 9 cm) a vyložíme ji potravinářskou fólií.
  4. Navrstvíme 1/3 základu a pořádně utlačíme prsty. Potřeme 2 lžícemi nutely a posypeme nahrubo nasekanými arašídy. Rovnoměrně nalijeme vlažný karamel a posypeme zbylými arašídy a lžící přitlačíme.
  5. Navrstvíme zbylou nutellu (2 lžíce) a uhladíme. Navrstvíme zbývající základ a pozatláčame, abychom vytlačili vzduch. Dáme do ledničky odpočívat.
  6. Připravíme si polevu. Čokoládu si rozpustíme ve vodní lázni a přidáme olej, trošku citrónové šťávy. Trojúhelník vyjmeme z lednice (odpočíval cca 3 hodiny) a vyjmeme ho z formy. Polijeme polevou a necháme ztuhnout. Dobrou chuť!