Suroviny

600 g

hladká mouka

200 ml

mléko

100 ml

voda

100 g

bílý jogurt

1 čerstvé droždí (42 g) – lze nahradit sušeným (1 lžíce)

1 lžíce

cukr (20 g)

2 lžíce

rostlinný olej (20 ml)

1 lžička

sůl

Postup receptu

  1. Připravte si větší mísu. Vlijte do ní teplé mléko a teplou vodu, přidejte i jogurt. Do směsi rozdrobte kostku čerstvého droždí. Případně lze namísto toho použít lžíci sušeného droždí. Přidejte lžíci cukru, dvě lžíce oleje a vše zlehka promíchejte.
  2. Pak přichází na řadu mouka. Přidejte nejprve menší množství – zhruba polovinu. Snažte se spojit mouku s tekutou složkou – nejlépe to jde s vařečkou či gumovou stěrkou. V průběhu můžete přidat sůl. Jakmile se začne formovat hustější těsto, přidejte druhou část mouky. Poté je vhodné míchat směs rukama. Je třeba trpělivost, ovšem během pár minut rukama uhnětete hladké těsto. Případně lze využít kuchyňské robota.
  3. Těsto nechte zhruba 45 minut kynout na teplém místě. Proces lze uspíšit v troubě nahřáté na maximálně 50 °C. Jakmile je těsto nakynuté, lehce ho pomoučněte, stejně tak i podložku, na které budete pracovat. Předejdete tak lepení těsta.
  4. Z hmoty vytvořte větší válec a rozdělte ho na 12 kousků. Z každého kousku poté v rukách vyválejte kuličku. Každou kuličku poté rozválejte na tenký plát o průměru zhruba 14-15 centimetrů.
  5. Připravte si plech s pečicím papírem a pokládejte na něj připravené placky. Na jeden plech se vám vejdou 4 kusy. Pečte v troubě rozpálené na 250 °C zhruba 10 minut.
  6. Během pečení se placky krásně nafouknou a získají zlatavou barvu.