SUROVINY

300 gvepřových palců (levnější varianta vepřové panenky)

1 ksčervená paprika

1 kszelená paprika, klidně i tenkostěnná

2 kscibule

2 ksstředně velká rajčata

5 lžicslunečnicového oleje

2 lžícekoření Tandori Masala

4 lžíceSweet Sour Sauce (čínská sladkokyselá marináda)

100 mlMerlotu (nebo jiného červeného vína)

4 lžíceaceto Balsamico di Modena (balzámový ocet)

3 lžičkySambal Oelek (pálivá pasta z chilli papriček)

dle chutisůl

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Omyté a usušené palce si překrájíme na nudličky a v misce promícháme s 2 lžicemi oleje a kořením Tandori Masala. Necháme na kuchyňské lince cca 30 min. odležet.
  2. Mezitím si připravíme zeleninu: rajčata křížem shora nařízneme a zalijeme vařící vodou. Chvilinku počkáme, horkou vodu vylijeme a ledovou je zchladíme. Poté velmi snadno sloupneme rajčátko z kůže , krok 1:-))). Rozkrojíme napůl, odstaníme bubáka a nakrájíme na kostičky. Cibule oloupeme a nakrájíme na céčka. Papriky na nudličky.
  3. V pánvi (wok je s výhodou) rozpálíme zbylý (3 lžíce) olej a maso z misky přemístíme tam. Na prudkém plameni restujeme cca 10 minut. Pak přidáme všechna tekutá dochucovadla (ocet, víno, čínskou omáčku) a necháme za občasného míchání zčásti odpařit.
  4. Osolíme, pokud je to potřeba. Teď přidáme papriky a cibuli a zase chvilku restujeme. Po asi 10 minutách vhodíme kostičkovaná rajčata a vysmahneme do krásné šťavičky pěkně všechno pospolu. Sosíku je poměrně dost, takže přílohu si zvolte dle vlastní chuti.. rýže, těstoviny, brambor, hranolky, kuskus.. všechno jde.