SUROVINY

Sušienkový základ

130gsušienky

70gmaslo

Plnka

500gmscarpone

250gjemný tvaroh

200gkyslá smotana

2ksvajce

2 PLhladká múka

120gpráškový cukor

Poleva

400gmrazené ovocie – lesná zmes

2 PLzlatý klas

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušienky rozmixujeme, pridáme maslo izbovej teploty a znovu pomixujeme. Vysypeme na dno okrúhlej formy s priemerom 24 cm vystlanej papierom na pečenie (len dno). Zmes rovnomerne utlačíme na dno formy. Dáme piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov na 8-10 minút.
  2. Mascarpone, tvaroh a smotanu vyšľaháme ručným mixérom. Prišľaháme vajíčka, pridáme muku a cukor a opäť prešľaháme alebo premiešame, aby sa ingrediencie prepojili
  3. Plnku vylejeme na predpečený korpus a pečieme pri teplote 155 stupňov približne 50 minút. Pri pečení cheesecake dávam na spodok rúry plech s vodou.
  4. Po dopečení necháme cheesecake vychladnúť v pootvorenej rúre aspoň pol hodinu. Až potom ho vyberáme.
  5. Na prípravu polevy dáme do hrnca ovocie, ktoré povaríme a následne rozmixujeme. Rozmixovanú ovocnú zmes prepasírujeme cez sitko. Hladkú časť dáme opäť do hrnca, pridáme zlatý klas rozmiešaný v troche vody (2 PL) a varíme do zhustnutia. Necháme chvíľu vychladnúť.
  6. Polevu, nie horúcu, vylejeme na cheesecake. Nepoužijeme ju celú, no zvyšok môžete dať do uzatvárateľnej sklenenej nádoby (zaváraninový pohár) a skladovať v chladničke. Takto pripravený cheesecake odložíme do chladničky, v ideálnom prípade cez noc. Následne ho nakrájame a podávame.