SUROVINY

Sušenkový základ

200 gsušenky

100 gmáslo

Náplň

500 gjemný tvaroh

250 gcream cheese/pomazánkové máslo

200 gzakysaná smetana

2 ksvejce

100 gbílá čokoláda

80 gmoučkový cukr

2 lžícehladká mouka

Borůvková vrstva

250grozmražené borůvky

1 lžícekukuřičný škrob

1 ks (20 g)vanilinový cukr

1 polévková lžícemoučkový cukr

voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme. Přidáme máslo pokojové teploty a opět mixujeme. Vzniklou směs vysypeme do kulaté formy (průměr 24 cm) vystlané pečícím papírem. Rovnoměrně upěchujeme po okrajích i na dno formy. Dáme předpéct do trouby vyhřáté na 180 stupňů cca 10 minut.
  2. Připravíme si borůvkovou směs. V trošce šťávy, kterou pustily mražené borůvky, si rozmícháme kukuřičný škrob. Borůvky spolu s cukry a škrobem vaříme na mírném ohni do zhoustnutí. Podle konzistence můžeme přilít i vodu. Mírně hustou borůvkovou směs propasírujeme přes sítko. Vzniklou hladkou část necháme vychladnout.
  3. Tvaroh, cream cheese a zakysanou smetanu vyšleháme. Přišleháme vajíčka. Bílou čokoládu rozpustíme a vmícháme do tvarohové náplně. Nakonec přimícháme mouku a cukr.
  4. Polovinu náplně vylijeme na sušenkový základ. Nyní nalijeme polovinu hladké borůvkové směsi a špejlí procházíme po vrchu a vytvoříme různé vzory. Dále nalijeme druhou část náplně a na vrch opět borůvkovou směs, ze které na vrchu pomocí špejle vytvoříme vzor – „mramorový efekt“.
  5. Takto připravený cheesecake dáme péct do trouby vyhřáté na 155 stupňů 50–60 minut. Při pečení cheesecake zvyknu dávat na spodek trouby plech s vodou. Po dopečení necháme cheesecake vychladnout v pootevřené troubě alespoň půl hodiny. Následně cheesecake odložíme do chladničky, ideálně přes noc.