SUROVINY

Korpus

8 ksvejce

150 gtřtinový cukr

20 gvanilínový cukr

1/2 lžičkyvanilkové aroma

1 lžíceolej

1 lžícevoda

130 gmletý mák

130 gmaková mouka

1 ksprášek do pečiva

50 mlmléko

Krém

500 gjemný tvaroh

600 gcream cheese

20 gvanilínový cukr

100 gbílá čokoláda

vanilkové aroma + vanilkové flavdrops (nebo sladidlo podle chuti)

malinový džem

Malinová vrstva

250 gzmrazené maliny

20 gmalinový pudinkový prášek

1 lžícemed

50 mlvoda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Žloutky vyšleháme s cukry do pěny. Přidáme vanilkové aroma a přišleháme vodu a olej.
  2. V misce smícháme mák, makovou mouku a prášek do pečiva. Makovou směs přimícháme k vyšlehaným žloutkům a přimícháme i mléko. Nakonec jemně vmícháme sníh z bílků.
  3. Těsto dáme do formy (24cm) vystlané pečícím papírem (pouze spodek) a pečeme při teplotě 170 stupňů přibližně 35 minut. Po upečení vyjmeme z formy, zespodu odlepíme papír a necháme vychladnout.
  4. Čokoládu rozpustíme. Cream cheese krátce vyšleháme, přidáme tvaroh, sladidlo a opět šleháme. Nakonec zašleháme rozpuštěnou čokoládu, ale ne příliš teplou. Připravený krém můžeme prozatím odložit do chladničky.
  5. Maliny necháme rozmrazit. Následně je dáme do hrnce i se šťávou, přidáme pudinkový prášek rozmíchaný ve vodě a med. Na mírném ohni vaříme do zhoustnutí. Necháme vychladnout.
  6. Vychladlý korpus podélně prořízneme na 3 stejné části. Na spodní korpus natřeme džem, následně rozetřeme krém a na krém dáme malinovou část (polovinu). Přikryjeme korpusem a postup zopakujeme. Na vrchní korpus dáváme už jen krém. Následně krém uhladíme i po bocích a dort dáme zachladit. Přibližně po třech hodinách můžeme dort potřít zbylým krémem a uhladit na vrchu i po bocích. Já jsem do krému na boky přidala i mák. Nakonec už jen ozdobíme a odložíme do chladničky.