SUROVINY

Sušenkový základ

150 gsušenky

50 gmáslo

Krém

500 gjemný tvaroh

350 gmascarpone

200 gzakysaná smetana

150 gmléčná čokoláda

50 ghořká čokoláda

2 ksvejce

60 gmoučkový cukr

2 lžícehladká mouka

Malinová poleva

300 gzmrazené maliny

20 gvanilínový cukr

2 lžícevanilkový pudinkový prášek

voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme. Přidáme máslo pokojové teploty nebo rozpuštěné v mikrovlnce a znovu promixujeme. Vzniklou směs vysypeme do kulaté formy (průměr 24 cm) vystlané pečícím papírem a rovnoměrně utiskneme na dno. Dáme předpéct na 10 minut do trouby vyhřáté na 180 stupňů.
  2. Tvaroh a mascarpone krátce prošleháme. Přišleháme smetanu, vajíčka, mouku a cukr. Čokoládu rozpustíme v mikrovlnce a necháme chvíli vychladnout. Po lžících přidáváme krém do rozpuštěné čokolády a promícháváme, aby se čokoláda nesrazila. Když máme část krému propojenou s čokoládou, můžeme čokoládovou část přimíchat ke zbylému krému.
  3. Připravený krém nalijeme na sušenkový základ a pečeme při teplotě 155 stupňů přibližně 55 minut. Na dno trouby dáme plech s vodou. Po dopečení necháme cheesecake ještě alespoň půl hodiny v pootevřené troubě, teprve poté jej vybíráme.
  4. Na polevu si rozvaříme maliny s cukrem. Následně je propasírujeme přes sítko. Hladkou část dáme zpět do hrnce, přidáme pudinkový prášek rozmíchaný v troše vody a vaříme do zhoustnutí. Necháme mírně vychladnout a poté rozetřeme na připravený cheesecake. Hotový ho odložíme do chladničky, ideální přes noc.