SUROVINY

3 bal.BB sušenek

1,2 lmléka

2vanilkové pudinky nebo Zlatý klas

2čokoládové pudinky

8 lžickrystal. cukr

1Hera nebo 200 g másla

2 bal.vanilkový cukr

250 mlsmetany

1ztužovač šlehačky (Smetafix)

2 lžícemoučkového cukru

sirupová voda

čokoláda na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Na dno formy si naskládáme sušenky. Použijeme menší formu.
  2. Připravíme si pudink – 0,6 dl mléka si rozdělíme na 2 části, jednu vylijeme do hrnce, přidáme 4 lžíce krystalového cukru a přivedeme do varu. Mezitím si v druhé části mléka rozmícháme 2 vanilkové pudinky, za stálého míchání vlijeme do vařícího mléka a mícháme do zhoustnutí. Do horkého pudinku vmícháme 100 g másla, mícháme dokud se nerozpustí, nakonec ještě přidáme vanilkový cukr. Ještě horký pudink rovnoměrně rozetřeme na sušenky.
  3. Na ještě teplý pudink naskládáme novou vrstvu sušenek. Uvaříme si čokoládový pudink z 0,6 dl mléka, 2 čokoládových pudinků, 4 lžic krystalového cukru a 2 vanilkových cukrů. Postup je stejný jako při vanilkovém pudinku. Do horkého pudinku přimícháme 100 g másla a mícháme, dokud se nerozpustí a pudink je hladké konzistence.
  4. Znovu rovnoměrně rozetřeme na keksovú vrstvu ještě horký pudink. Hned ukládáme další vrstvu sušenek a pokapeme sirupu vodou. Šlehačku vyšleháme se ztužovačem šlehačky a 2 lžícemi moučkového cukru.
  5. Šlehačku pěkně uhladíme a můžeme ozdobit vrch vidličkou. Vrch můžeme přizdobit podle vlastní chuti nastrouhanou čokoládou, kakaem či kokosem.