SUROVINY

Těsto:

6 ksžloutku

250 gkr. cukr

3 lžícevoda

1 šálekolej

100 gpolohrubá mouka

2 lžícekukuřičný škrob

1 bal.prášek do pečiva

2 lžícekakao

6 ksbílku

500 mluvařená černá káva

Plnka:

2 lžícehladká mouka

200 mlmléka

4 ksžloutky

4 lžícemoučkový cukr

1 bal.vanilkový cukr

250 gmáslo

Bílá nádivka:

4 ksbílky

250 gkr. cukr

1/2 šálkuvoda

Čokoládová poleva:

100 gčokoláda

1/2 šálkuolej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky s cukrem vymícháme do pěny, přidáme 3 lžíce vody, olej, mouku smíchanou s kukuřičným škrobem a práškem do pečiva. Nakonec přidáme kakao a promícháme. Bílky si vyšleháme zvlášť na tuhý sníh a následně je vmícháme do žloutkové hmoty.
  2. Takto připravené těsto si navrstvíme do plechu, který jsme si vystlali papírem a dáme zapéct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů cca 20 – 25 minut.
  3. Když se nám těsto upeklo, vyjmeme ho z trouby a rozřízneme ho na polovinu. Jedno těsto vyjmeme z plechu a druhé necháme v plechu. Těsto v plechu propícháme vidličkou a polijeme rozdělanou kávou. Necháme ho “napít”.
  4. Připravíme si krém. 2 lžíce hladké mouky si přidáme do 200 ml mléka. Rozmícháme, abychom neměli hrudky, přidáme 4 ks žloutky a 4 lžíce cukru spolu s 1 bal. vanilkového cukru. Vaříme na mírném ohni, dokud nám hmota neztuhne. Hustou hmotu odstavíme a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlé hmoty přidáme máslo a za stálého míchání ho rozpustíme.
  5. Připravíme si bílý krém. Vodu si dáme spolu s cukrem ohřát. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme z ohně a necháme mírně vychladnout. Bílky si vyšleháme na tuhou pěnu a postupně přidáváme teplou vodu do bílků a šleháme. Vyšleháme tuhou hmotu.
  6. Na nenamočený plát těsta si navrstvíme máslovou nádivku, položíme namočený plát těsta, navrstvíme bílkovou nádivku a polijeme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali olej. Necháme ztuhnout v lednici. Dobrou chuť!