SUROVINY

Brownies:

160 ghořká čokoláda

100 gmáslo

2 ksvejce

150 gkr. cukr

1 šálekpolohrubá mouka (200 ml)

2 lžícekakao

Ořechová vrstva:

200 glískové ořechy

70 mlvoda

400 gkr. cukr

Čokoládová pěna:

300 mlsmetana ke šlehání

160 ghořká čokoláda

2 ksžloutky

1/2 šálkukr. cukr (100 ml)

1/3 šálkuvoda (75 ml)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Máslo rozpustíme, přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Necháme vychladnout.
  2. Vajíčka utřeme s cukrem do pěny, postupně přidáme polohrubou mouku s kakaem a nakonec i vychladlou čokoládovou hmotu. Důkladně spojíme.
  3. Takto připravené těsto navrstvíme na plech o velikosti 20 x 20 cm, který jsme vyložili papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 160 stupňů cca 25 – 30 minut.
  4. Cukr s vodou ohřejeme na mírném ohni a když je cukr rozpuštěný přidáme lískové ořechy. Vše spolu důkladně promícháme a necháme vychladnout. Následně mixérem jemně rozmixujeme.
  5. 150 ml smetana ke šlehání vyšleháme na tuhou hmotu. 150 ml smetany dáme do hrnce a ohřejeme na mírném ohni, POZOR! nevaříme. Přidáme na kousky nalámanou hořkou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Odstavíme a necháme vychladnout.
  6. Vodu s cukrem dáme do hrnce a ohřejeme na ohni. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme a necháme mírně vychladnout. Přidáme žloutky a vymixujeme do hladka. Následně přidáme chladnou čokoládovou smetanu a znovu šleháme. Nakonec čokoládovou šlehačku spojíme s vyšlehanou čistou šlehačkou a spojíme.
  7. Takto připravenou čokoládovou pěnu rozdělíme na polovinu. Jednu polovinu navrstvíme na chladný korpus, posypeme připravenými rozdrcenými ořechy a navrstvíme druhou polovinu krému. Vrch ozdobíme oříšky a necháme ztuhnout. Podáváme.