SUROVINY

Budeme potřebovat:

500 gjemný tvaroh

250 mlsmetana ke šlehání

1 bal.ztužovač

2 lžíceželatina

2 lžícekakao

3 lžícemoučkový cukr

300 gkaramelové salko

6 kspiškoty

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V horké vodě připravíme želatinu – 1 lžíci (řídíme se návodem na obalu želatiny). Smetanu ke šlehání spolu se ztužovačem vyšleháme do husté pěny. Jemný tvaroh vyšleháme s cukrem a důkladně spojíme, pak ho přidáme k vyšlehané šlehačce a už jen lžící promícháme.
  2. Hmotu rozdělíme na 2 části. Do jedné přidáme kakao, želatinu a promícháme.
  3. Připravíme si sklenice /podle velikosti koláčů, jaké chceme mít/ – nejlepší 6 šálků na čaj a 6 malých skleniček. Na dno čajového šálku navrstvíme cca 2-3 lžíce kakaového krému. Do středu krému vložíme skleničku a jemně ji zatlačíme (ale ne až na dno). Takto připravené sklenice vložíme do lednice cca na 1 hodinu.
  4. Po hodině skleničky opatrně vyjmeme (pomáháme si párátkem, pokud to nejde snadno). Do dírky navrstvíme karamelové salko (můžeme ho rozředit mlékem – aby v konečném důsledku bylo salko tekuté) a zalijeme to bílým krémem, který jsme si smíchali s připravenou želatinou – 1 lžíce želatiny.
  5. Položíme piškoty a odložíme do chladničky nejméně po dobu 1 hodiny.
  6. Když nám dezert pořádně ztuhl, vyjmeme ho z chladničky a pokusíme se ho opatrně vybrat z pohárů. V hrnci ohřejeme vodu a na krátkou dobu do hrnce ponoříme sklenice s dezertem. Pomocí párátka si “odlepíme” boky a vybereme tvarohový dezert. Po odstranění sklenic znovu dezert uložíme do chladničky (cca na půl hodinu) a podáváme. Dobrou chuť!