SUROVINY

Těsto:

20 mlmléko

4 ksvejce

100 mlolej

80 gkr. cukr

4 lžícepolohrubá mouka

2 lžícemed

2 lžícekakao

1 lžičkaprášek do pečiva

1 bal.vanilkový cukr

Krém:

200 gzakysaná smetana

1 bal.vanilkový cukr

50 gmoučkový cukr

1 bal.želatina

100 mlmléko

2 lžícemed (nemusí být)

200 gSalko

Glazura:

1 lžícekakao

4 lžícemléko

1 lžícemoučkový cukr

50 gmáslo

bílá čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Těsto:
  Bílka a žloutka oddělíme. Žloutka utřeme s cukrem do pěny, postupně přidáme mléko, med, olej, mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Bílka vyšleháme na tuhý sníh a vařečkou ho přimícháme k žloutkové hmotě.
 2. Připravené těsto navrstvíme do vyššího plechu, který jsme vystlali papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 10 – 15 minut. Těsto je velmi křehké, proto ho opatrně vyjmeme z plechu a necháme vychladnout.
 3. Krém:
  Salko smícháme s medem a mlékem (1/2). Želatinu si připravíme podle návodu na obalu – ve vodě necháme nabobtnat a přidáme druhou polovinu mléka, následně ohřejeme a necháme želatinu rozpustit. Když máme želatinu rozpuštěnou, přidáme ji k salku a promícháme.
 4. Zakysanou smetanu vymícháme s vanilkovým a moučkovým cukrem, postupně přidáváme salko a znovu vymícháme. Připraven krém odložíme do lednice a necháme vychladit.
 5. Glazura:
  Kakao smícháme s mlékem a cukrem a pak tuto směs přivedeme do varu. Když hmota vře, přidáme máslo a spojíme. Bílou čokoládu rozpustíme nad párou.
  Vychladlé těsto rozkrojíme na 3 části a můžeme vrstvit: plát – nádivka – plát – nádivka – plát – glazura.