SUROVINY

Těsto:

5 ksvejce
180 gkr. cukr
200 gpolohrubá mouka
1 lžícevoda
2 lžícekakao

Na polití:

100 mlmléko
1 lžícekr. cukr
1 bal.vanilkový cukr

Krém:

1/2 lmléko
100 gkr. cukr
5 ksžloutku
5 lžichladká mouka
200 gmáslo
100 gmoučkový cukr

Vrch:

5 ksbílku
200 gkr. cukr
1/2 kscitron
2-3 lžícevoda

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Troubu předehřejeme na 180 stupňů a připravíme si plech o velikosti 30 x 32 cm, který vymažeme olejem a vysypeme moukou.
 2. Mouku smícháme s kakaem a prosejeme přes síto. Bílky vyšleháme na tuhý sníh a postupně přidáváme za stálého mixování kr. cukr a pak vodu. Následně přidáme žloutky a nakonec i kakao s moukou.
 3. Připravené těsto navrstvíme na plech a dáme upéct. Pečeme cca půl hodinu.
 4. Upečené těsto polijeme připravenou zálivkou z mléka, kr. a vanilkového cukru.
 5. Mléko ohřejeme na ohni. V menší misce utřeme žloutky s cukrem, přidáme trochu teplého mléka a následně tuto hmotu vlijeme do horkého mléka. Přidáme mouku a za stálého míchání uvaříme hustý krém, který necháme vychladnout.
 6. Máslo vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme po lžících vychladlý krém. Krém navrstvíme na vychladlý korpus a pěkně uhladíme.
 7. Vrch:
  Do hrnce dáme 100 g cukru, přidáme vodu (2-3 lžíce) a vaříme na mírném ohni – uvaříme sirup.%
 8. Bílky se zbylým cukrem (100 g) vyšleháme na tuhý sníh ve vodní lázní a za stálého mixování tenkým proudem přiléváme horký sirup. Sníh tak dostane krásný lesk. Nakonec přidáme citrónovou šťávu, vodu a krátce zašleháme.
 9. Sníh navrstvíme na žloutkový krém a ozdobíme podle vlastní fantazie – nastrouhanou čokoládou, kakaem, … Před podáváním necháme v ledničce vychladit. Dobrou chuť!