SUROVINY

Budeme potřebovat (1 hrnek=300 ml):

450 mlpolohrubé mouky
2 ksvejce
300 mlcukru
300 mlmléka
1 bal.kypřící prášek
1/4 hrnkuoleje
2-3 lžícekakaa
asi 1/2 kgjahod
1 sáčekmraženého lesního ovoce

Krém:

1/2 lkokosového mléka
dle potřebycukr
1 a půl sáčkukokosového pudinku
1/4másla

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Pekla jsem dva malé dortíky o průměru 17 cm . Těsto jsem rozdělila do obou forem.
 2. Všechny suroviny dáme do mísy a ušleháme. Rozdělíme do dvou malých forem a upečeme. Nebo toto množství těsta použijeme do velké formy.
 3. Vychladlé korpusy zhora seřízneme ( srovnáme ). Vrátíme zpět do formy a po obvodu formy dáme pruh pečícího papíru.
  Pak klademe vedle sebe rozkrojené jahody řezem ven kolem celé formy.
 4. Uvnitř namažeme asi centimetrovou vrstvu krému a naklademe jahody , pak zdobícím sáčkem stříkáme krém do formy kolem dokola, aby se krém dobře dostal mezi jahody. Několikrát formou klepneme , aby se krém slehnul a nevznikly v něm bublinky . Povrch potřeme lesním ovocem.
 5. Krém
  1/2 l kokosového mléka, podle potřeby cukr a 1 a 1/2 kokosového pudinkového prášku. Uvaříme hustý pudink a ještě do teplého vmícháme 1/4 másla., Necháme vychladnout a před použitím ještě rozšleháme ručním šlehačem.
 6. Lesní ovoce
  1 sáček mraženého lesního ovoce vsypeme do kastrůlku , přidáme cukr a trošku přilijeme vody, svaříme a přidáme 2 lžičky solamylu rozmíchaného v trošce vody, krátce ještě vaříme.Místo solamylu můžeme použít želatinu. Necháme vychladnout a pak rozetřeme na dort. Necháme vychladit v ledničce nejlépe přes noc.
 7. Na druhý dort jsem udělala vanilkový krém, je to stejné jako kokosový, jen pudink jsem použila vanilkový a obyčejné mléko.