SUROVINY

Budeme potřebovat:

200 mlpomerančová šťáva
500 mlkr. cukru
4 lžícetekutá glukóza
10 lžičekprášková želatina
2 lžícecitronová esence (nebo jiná)
1 lžičkapotravinářské barvivo
cukr na obalení

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravit si silikonovou nebo jinou formičku, do které budeme lít připravenou pomerančovou hmotu. Jemně ji potřeme olejem, aby se nám snadněji vybírali bonbóny.
  2. Želatinu necháme nabobtnat v 100 ml pomerančové šťávy.
  3. Cukr, glukózu a 100 ml pomerančové šťávy smícháme v hrnci. Na mírném ohni za stálého míchání vaříme, dokud se cukr nerozpustí. Dáváme ovšem pozor, aby hmota nezačala vřít (pokud máte doma teploměr, můžete ho položit do hmoty a pokud hmota dosáhne 125 stupňů, ihned z ohně hrnec odstavíme).
  4. Přidáme nabobtnanou želatinu a vše dobře promícháme. Dochutíme esencí dle vlastního výběru a taktéž přidáme potravinářské barvivo. Znovu promícháme a pomalu hmotu nalijeme do formiček. Necháme přes noc v chladničce a ráno bonbony obalíme v cukru.

* TIP: Tekutou glukózu už koupíte téměř v každém obchodě, ale pouze ve velkém balení. Druhou možností je zakoupit si práškovou a doma si ji uvařit, aby byla tekutá. Konzistence se podobá medu, ale je bezbarevná. Pokud nemůžete sehnat glukózu, můžete ji nahradit kukuřičným sirupem, který se dá koupit v obchodech se zdravou výživou.