SUROVINY

Těsto 2x:

6 ksvejce
240 gcukr moučkový
125 gmáslo
120 gčokoláda hořká
50 gmouka hladká speciál
špetkasůl
na špic nožesoda bikarbona
250 mldžem meruňkový domácí

Krém pařížský:

500 mlsmetana 33%
250 gčokoláda hořká

Na vrch čoko poleva:

200 gčokoláda hořká
1 PLsmetana
1 PLolej
1 PLmáslo

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Podle receptu se má z jedné dávky – 6 vajec upéct jeden korpus, který se má rozříznou podélně na poloviny a naplnit meruňkovým lekvárom. Jenom já všechny recepty vylepšuji a tento zákusek jsem obohatila pařížskou šľahačkou. Tak jsem upekla všechny korpusy po jednom, aby byly všechny rovnaké. Při receptu jsem pokračovala tak, že mezi dva spodní korpusy jsem okrel povidel dala i pařížskou šľahačku. Mezi druhý a třetí korpus jsem dala pouze džem a opět mezi třetí a čtvrtý kromě povidel i šľahačku. Takhle sestavený koláč jsem dala ztuhnout na noc do chladničky.
 2. Tak, rozbila jsem 3 vejce, k bílkem jsem přidala špetku soli vyšlehala tuhý sníh a přidala jednu lžíci cukru a došlahala. Ke žloutkům jsem přidala zbytek cukru a utřela do pěny.
 3. Během šlehání jsem přidala i máslo a pořádně prošlehala.
 4. Čokoládu jsem nechala roztát nad párou a přidala jsem do těsta.
 5. Přidala jsem mouku smíchanou s práškem do pečiva i sodou. Nakonec i tuhý sníh jsem opatrně vmíchala už jen vařečkou. Plech 27 x 37cm jsem vystlala pečícím papírem a těsto jsem rozložila rovnomerně. Zatím co se peklo první těsto, připravila jsem si i druhé těsto a takto jsem pokračovala, dokud se mi neupěkli všechny 4 korpusy.
 6. Upečené korpusy jsem nechala chladit na mřížce. Korpusy jsou křehké, je třeba nechat dobře vychladiť. Ešte den předem jsem si nechala v šlehačce roztát čokoládu a uložila do chladničky. Pařížskou šlehačku jsem dnes utřela, rozdělila na 2 stejné poloviny a dala do chladničky ztuhnout.
 7. První korpus jsem uložila na podnos. Potřela jsem ho meruňkový džemem. Potřela jsem ho polovinu pařížské šlehačky a položila jsem na krém druhý korpus.
 8. Druhý korpus jsem jen natřela meruňkovým džemem a položila jsem třetí korpus.
 9. Třetí korpus jsem opět potřela džemem a rozetřela jsem druhou polovinu pařížské šľahačky. Položila jsem poslední čtvrtý korpus a koláč jsem na noc uložila do lednice.
 10. Druhý den jsem řezy polila čokoládovou polevou.
 11. Pokrájela jsem je na řezy. Na zdobení jsem použila bílou čokoládu.