SUROVINY

Maso:

1 kskrůtí prsa

Náplň:

2 ksrohlíky starší
1 ksvejce
1 kscibule
dle chutisůl, pepř

Kromě toho:

1 PLhořčice
1 PLvepřové sádlo
kuchnský provázek

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Krůtí prsa jsem umyla a osušila papírovou utěrkou.
  2. Krůtí prsa jsem rozřízla tak, abych získala co největší plochu pro náplň. Klobásu jsem vybrala z mrazáku, je dobře použít ještě ztuhlou, snadněji se s ní pracuje při plnení. Rozklepaná prsa jsem osolila a okořenila.
  3. Připravila jsem náplň. Vlastně slouží k tomu, aby se klobása při krájení rolády neoddělila od mäsa. Namočené rohlíky jsem vyždímala, přidala jsem vejce, sůl, pepř a nakrájenou cibuli na drobno. Všechno jsem smíchala.
  4. Na prsa jsem rozetřela nádivku a uložila jsem klobásu. Je třeba uložit tak, aby zůstalo místo pro zahnutí masa z boků, aby nádivka nevytékala von. Maso jsem opatrně svinula a převázala kuchyňským provázkem.
  5. Na pánev jsem dala roztát sádlo, roládu jsem osmahla ze všech stran. Přidala jsem do pánve hořčici a podlila jsem ji trochou vody. Přikryté pokličkou jsem ji nejprve dusila 20 min. s minimálním podléváním vodou. Pak jsem ji odkryla a nechala jsem odpařit tekutinu a tímto se roláda upekla dorůžova. Upečenú jsem vybrala na desku a nechala jsem ji 15.min. odpočívat. Odstranila jsem provázek a nakrájela jsem ji na plátky. Podávala jsem ji s vařenými bramborami a nakládanými houbami v sladkokyselém nálevu. Přeji vám dobrou chuť.