SUROVINY

Těsto:

3 ksvejce (velikost L), bílky a žloutky zvlášť
80 gkrupicového cukru
80 ghladké mouky
20 gkakaa

Tvarohový krém:

350 gtvarohu ve vaničce (tučný)
300 gzakysané smetany min. 15% tuku
cca 5 lžicmoučkového cukru (případně více dle chuti)

Čokoládový krém:

50 gčokolády
50 gsmetany

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Troubu předehřejte na 200 stupňů, plech vyložte pečícím papírem.
  2. Žloutky vyšlehejte s polovinou krupicového cukru a do husté pěny. Bílky vyšlehejte se zbylým cukrem na pevný sníh. Obě hmoty zlehka spojte a opatrně vmíchejte prosátou mouku s kakaem.
  3. Hmotu rozetřete na připravený plech vyložený pečicím papírem (cca 40 x 30 cm) a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 8 minut. Roláda musí být na dotek pružná. Připravte si čistou utěrku, kterou lehce poprašte moukou nebo moučkovým cukrem.
  4. Ihned po upečení plát sejměte z plechu a otočte na utěrku. Nechte vychladnout, pak papír opatrně sloupněte.
  5. Tvaroh smíchejte se zakysanou smetanou a nechte několik hodin odkapat, ideálně přes noc. Nejlépe to jde v plátěném ubrousku nebo kapesníku, který zavěsíte jako raneček do vyšší mísy.
  6. Odkapaný tvaroh smíchejte s moučkovým cukrem, můžete i lehce prošlehat.
  7. Nasekanou čokoládu dejte do misky a zalijte horkou smetanou. Nechte chvilku odstát, pak vymíchejte do hladké emulze. Za občasného míchání nechte krém zchladnout a zhoustnout. Pro urychlení můžete dát na chvilku do lednice. 
  8. Dokončení roládyNa vychladlý roládový plát rozetřete rovnoměrně tvarohový krém. Na něj pak natřete čokoládový krém. Roládu pomocí pečícího papíru srolujte a dejte do lednici alespoň na 2-3 hodiny vychladit. Pokud máte čokoládový krém příliš tekutý, nechte ho na roládě chvilku ztuhnout, než ji začnete rolovat. Před servírováním můžete roládu poprášit kakaem nebo moučkovým cukrem.