SUROVINY

Těsto I. 2x:

5 kscelá vejce
150 gkrystalový cukr
150 ghladká mouka speciál
1 bal.prášek do pečiva
5 PLolej
5 PLmléko
1 PLkakao

Těsto II.:

5 ksbílky
150gmoučkový cukr
150 gořechy strouhané
50 ghladká mouka speciál
1 bal.prášek do pečiva
750 mlvišně zavařené

Krém:

5 ksžloutky
250 gmoučkový cukr
250 gmáslo
2 bal.vanilkový cukr
2 PLkoňak

Poleva:

100 ghořká čokoláda
150 gbílá čokoláda
1 PLolej
1 PLmáslo

Kromě toho:

6 PLbroskvový dzem domácí

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejprve jsem si připravila ořechy. Já do těsta nepoužívám mleté ořechy, neboť během mletí se z ořechů vytlačuje olej a pak těsto není vzdušné. Takže já ořechy strouham nožem. Vypeckovala jsem višně.
  2. Vejce jsem dala do misky, přidala jsem cukr a vyšlehala jsem hmotu do pěny. Mouku, prášek do pečiva a kakao jsem smíchala a v malých dávkách jsem prosévala do těsta a opatrně vmíchala. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem, těsto jsem vylila. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pekla jsem cca 15 min. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si i druhé a peklo se stejně jako první.
  3. Upečené korpusy jsem uložila na mřížku. Připravila jsem si těsto na bílkový korpus. Pro další korpus jsem vejce rozdělila. Žloutky jsem odložila bokem do krému. K bílkům jsem přidala špetku soli, šlehala jsem do pěny a potom jsem v malých dávkách zašľahala cukr. Přidala jsem mouku s práškem do pečiva, ořechy a vše opatrně promíchala. Těsto jsem vylila na plech a uložila jsem na těsto višně. Těsto se také peklo tak jako ty předešlé.
  4. Nad párou jsem utřela žloutky s cukrem na hustou kaši. Máslo s vanilkou jsem vyšlehala do pěny. K máslové hmotě jsem přimíchala žloutkovou a vyšlehala mixérem. Ke krému jsem přidala koňak a rozdělila jsem ho na 2 stejné části. Krém jsem uložila ztuhnout do lednice.
  5. Sestava: na spodek jsem uložila první kakaový korpus. Natřela jsem ho horkým broskvovým džemem. Na džem jsem natřela polovinu ztuhlého krému. Na krém jsem položila bílkový višňový korpus, natřela jsem ho horkým džemem a potom krémem. Na krém jsem položila druhý kakaový korpus. Koláč jsem zatížila na noc 5 kg. cukru.
  6. Ráno jsem udělala polevu. Polila jsem koláč a nechala ztuhnout v chladničke. Krájela jsem horkým nožem. Zákusek je osvěžující a s chutí ořechů. Přeji vám dobrou chuť.% 5