SUROVINY

Na kakaové těsto: 2x

4 ksvejce
4 PLkrystalový cukr
4 PLteplá voda
4 PLpolohrubá mouka
1 ČLprášek do pečiva
na špic nožesoda bikarbona
2 PLholandské kakao

Pařížská čokoláda:

500 mlšlehačka 36%
200 ghořká čokoláda
1 bal.smetafix

Šlehačka NA ZDOBENÍ:

250 mlšlehačka 36%
1 PLkrystalový cukr
1 bal.smetafix
4 PLpovidla

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Den předem jsem jsem připravila pařížskou čokoládu, protože musí odstát v lednici alespoň 12. hod. Do rendlíka jsem vylila šlehačku, nalámala čokoládu a přidala jsem kakao. Míchala jsem pokud se čokoláda a kakao neroztálo. Když začala šlehačková hmota vřít, sporák jsem vypnula a nechala vychladnout. Vychladlou jsem uložila do chladničky. Pak jsem ji mixérem vyšlehala na hustou hmotu.
  2. Připravila jsem si kakaové korpusy. Do mísy jsem dala 4 vejce, přidala jsem cukr teplou vodu. Utřela jsem do pěny. Mouku, prášek do pečiva, sodu a kakao jsem smíchala a prosévala do vaječné hmoty v malých dávkách opatrně vmíchala do těsta. Plech jsem vystlala pečícím papírem a těsto jsem vylila a upravila. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a těsto se peklo 10 min. Zatímco se pekl první korpus, připravila jsem si těsto i na druhý podobně jako první. Oba upečené korpusy jsem nechala chladit na mřížce.
  3. Na podnos jsem uložila první korpus a natřela jsem ho povidly. Na povidla jsem uložila 4 PL pařížské čokolády. Na čokoládu jsem uložila banány, které jsem prekrojila na polovinu po délce.
  4. Na banány jsem natřela zbytek pařížské šlehačky. Zakryla jsem druhým korpusem. Uložila jsem ho na noc do chladničky. Druhý den jsem ho nakrájela horkým nožem na řezy. Ozdobila šlehačkou. Přejím vám dobrou chuť.