SUROVINY

Těsto /2x/:

5 ksvejce
5 PLkr. cukr
5 PLpolohrubá mouka
1 lžičkaprášku do pečiva
špetkasůl

Dále:

meruňková marmeláda

Punč:

300 gkr. cukr
300 mlvoda
460 gkyselý džem např. malinový
šťáva z pomeranče
šťáva z citro
nurum podle chuti

Poleva:

200 gmoučkový cukr
3 PLhorká voda
špetkačervené potravinářské barvivo
lžičkavoda
pár kapekcitronová šťáva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Upečeme si dvě těsta. Jedno srolujeme a to druhé necháme na “nádivku”.
  2. Žloutky vyšleháme s kr. cukrem, pak si v druhé misce připravíme sníh z bílků. Ten vyšleháme se špetkou soli, aby dobře držel. Mouku prosejeme přes síto spolu s práškem do pečiva a střídavě se sněhem moučných směs přidáváme k žloutkové pěně. Těsto dáme na plech vyložený papírem na pečení a upečeme. Pečeme na 180 stupňů asi 15 minut. Ještě teplé těsto srolujeme i s papírem a necháme vychladnout.
  3. Stejně upečeme i druhé těsto, které již nesrolujeme, ale nakrájíme ho na proužky, které budeme máčet do punče a ukládat na srolované těsto, které si rozvineme a natřeme meruňkovým džemem.
  4. Srolované těsto rozvineme, potřeme džemem a ukládáme malé kousky (obdélničky) nakrájeného těsta, které jsme namočili do punče. Ukládejte tak, abyste měli přeložené kousky. Jako kdybyste ukládali cihly. Doufám, že to chápete. :)
  5. Kr. cukr a vodu dáme rozvařit, do toho dáme kyselý džem a vše spolu necháme přejít varem. Necháme vychladnout a ochutíme citrónem, pomerančem a rumem. Můžete přidat i punčovou aroma ale já to vůbec nepoužívám.
  6. Všechny suroviny na přípravu polevy rozmícháme a potřeme roládu.