SUROVINY

Těsto:

2 ksbílky
špetkasůl
115 gkr. cukr
1 lžičkakukuřičný škrob
50 gmleté ​​mandle
20 gkokos

Kokosová vrstva:

500 mlsmetana ke šlehán
í200 gbílá čokoláda
1 bal.prášková šlehačka
400 mlkokosové mléko
2 PLželatina

Poleva:

100 gbílá čokoláda
40 gmáslo
1 PLmléko

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky našleháme se štipkoju soli. Postupně přidáváme cukr a vyšleháme do tuhé pěny. Přidáme mleté ​​mandle smíchané s kokosem a škrobem. Zamícháme pouze ručně. Vylijeme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 150 stupňů asi 40 minut. Po úplném vychladnutí stáhneme papír a těsto vrátíme zpět do plechu.
  2. Smetanu zahřejeme na mírném ohni, přidáme nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Po vychladnutí dáme takto připravenou čokoládovou smetanu do chladničky nejlépe na celou noc.
  3. Želatinu necháme nabobtnat s 2-3 PL studené vody. Pak ji ohřejeme a necháme rozpustit. Následně k ní přidáme vyšlehanou šlehačku (čokoládovou smetanu z chladničky, kokosové mléko, práškovou šlehačku spolu vyšleháme do tuhé šlehačky). Vyšlehanou šlehačku navrstvíme na těsto a odložíme na hodinu do chladničky.
  4. Po hodině koláč vyjmeme z chladničky a vrch polijeme polevou – čokoládu spolu s máslem a mlékem rozpustíme nad párou. Vrch posypeme kokosem a ozdobíme kokosovými kuličkami.