SUROVINY

Těsto:

6 ksvejce
6 lžicvoda
6 lžickr. cukr
6 lžicpolohrubá mouka
1/2 bal.prášek do pečiva
3 lžícekakao

Sníh:

7 ksbílku
400 gkr. cukr

Krém:

1 plechovkaSalko
200 gpražené arašídy
250 gmáslo

Poleva:

2 bal.tmavá čokoláda
2 lžíceolej
2 lžícemáslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z vajíček a cukru si vymícháme pěnu, postupně přidáme vodu, mouku smíchanou s práškem do pečiva a nakonec i kakao. Důkladně promícháme a takto připravené těsto si navrstvíme do kulaté formy (průměr 26 cm). Dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů.
  2. Bílky si vyšleháme na tuhý sníh a postupně přidáváme cukr – stále mícháme. Tuhým sněhem naplníme cukrářský sáček a na plech, který jsme si vystlali papírem vrstvíme do okrouhlého tvaru bílkovú hmotu. Dáme usušit do trouby na cca 1 hodinu při teplotě 100 stupňů.
  3. Připravíme si krém. Salko si uvaříme v plechovce ve vodě (trvá to cca 3-4 hodiny). Následně ho necháme vychladnout a vymícháme ho s máslem.
  4. Upečený korpus si rozřízneme na 2 části. Naplníme nádivkou (1/2), posypeme nasekanými arašídy a položíme usušený plát bílků. Znovu navrstvíme náplň a posypeme nasekanými arašídy. Položíme druhý plát těsta. Jemně zatlačíme.
  5. Na vrch si navrstvíme čokoládovou polevu – čokoládu rozpustíme nad párou, přidáme olej, máslo a spojíme. Na ozdobu použijeme arašídy a necháme ztuhnout. Dobrou chuť!