SUROVINY

Těsto:

7 ksvejce
200 gkr. cukr
120 gpolohrubá mouka
75 gkukuřičný škrob
1 bal.vanilkový cukr

Krém:

400 mlkokosové mléko
3 lžícehladká mouka
1 lžícekukuřičný škrob
150 gmáslo
150 gmoučkový cukr
200 mlsmetana ke šlehání
1 šálekkokos

Zdobení:

kokos
Rafaello kuličky
šlehačka

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Do poloviny kokosového mléka si přidáme mouku a kukuřičný škrob. Důkladně promícháme, abychom neměli hrudky.
  2. Druhou polovinu mléka si dáme na oheň ohřát. Když máme mléko teplé, přidáme tam mléko s moukou a škrobem a spojíme.
  3. Vaříme na mírném ohni, dokud hmota neztuhne. Necháme vychladnout (na pokojovou teplotu).
  4. Máslo si vymícháme do pěny, přidáme moučkový cukr – znovu pořádně vymícháme mixérem. Postupně přidáváme vychladlou mléčnou hmotu a znovu šleháme. Když máme hmotu vyšlehanou přidáme kokos a promícháme.
  5. Smetanu ke šlehání si vymícháme do tuha a přimícháme ji do kokosové hmoty. Takto připravenou nádivku si dáme do ledničky, dokud připravíme těsto.
  6. Oddělíme si bílky od žloutků. K žloutkům přidáme kr. cukr, vanilk. cukr a vymícháme mixérem do pěny. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Následně k sněhu přidáme žloutkovou pěnu a promícháme. Postupně přidáváme škrob a mouku, kterou prosejeme přes sítko a mícháme vařečkou.
  7. Takto připravené těsto si navrstvíme do formy o průměru 24 cm, pěkně uhladíme a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů do zlata. Necháme vychladnout na mřížce. Následně vychladlé těsto rozřízneme na 3 části. Vrch a boky ořežeme.
  8. Na každou část natřeme náplň a poklademe je na sebe. Vrch a boky potřeme zbylým krémem. Posypeme kokosem, aby dort vypadal pěkně. Ozdobíme šlehačkou a Rafaello kuličkami. Dobrou chuť :)