SUROVINY

Těsto:

250 ghladká mouka
1 ksvejce
160 gmáslo
60 gmoučkový cukr
špetkasůl
1 lžícekakao

Nádivka:

400 gsmetanový sýr
50 gkr. cukr
100 gbílá čokoláda
100 gmascarpone
40 gželatina
1 kscitron – šťáva
100 gnasekaná tmavá čokoláda
200 mlsmetana ke šlehání

Dále budeme potřebovat:

150 ghořká čokoláda
mléčná čokoláda na ozdobu
bílá čokoláda na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si kulatou formu na pečení o průměru 24 cm a dno vyložíme pečícím papírem. Troubu předehřejeme na 180 stupňů.
  2. Všechny suroviny na těsto zpracujeme do kuličky, kterou zabalíme do potravinářské fólie a odložíme ji do chladničky na 30 minut. Následně vybereme, rozválíme do požadované velikosti a uložíme na dno formy. Propícháme vidličkou, přikryjeme pečícím papírem a na papír vysypeme luštěninu (aby se těsto během pečení nenafúklo). Pečeme cca 20-25 minut. Upečené těsto vyjmeme, luštěninu dáme pryč a necháme vychladnout.
  3. Smetanový sýr spolu s cukrem utřeme do hladka. Bílou čokoládu rozpustíme nad párou a necháme mírně vychladnout. Pak ji smícháme s mascarpone a nakonec po lžících přidáme smetanový sýr s cukrem a důkladně utřeme.
  4. Želatinu připravíme podle návodu na obalu (mírně ji ohřejeme a necháme vychladnout). Do želatiny přidáme šťávu z jednoho citronu a 2 lžíce smetanového krému. Smícháme a následně tuto hmotu přimícháme k celému smetanového krému. Vše důkladně vyšleháme. Smetanu na šlehání vyšleháme do tuhé šlehačky, přidáme nasekanou čokoládu a tuto hmotu přimícháme k základní náplni.
    Nádivku navrstvíme na vychladlý základ a pěkně uhladíme. Odložíme do lednice na minimálně 2 hodiny.
  5. Hořkou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a navrstvíme na vrch. Ozdobíme hoblinami z mléčné a bílé čokolády a necháme ztuhnout. Dobrou chuť!