Recept Pohádkový malinový dort

SUROVINY

Těsto:

3 ksvejce
100 gmoučkový cukr
100 gpolohrubá mouka
3 PLkakao
1/2 lžičkyprášku do pečiva
2 PLolej

Malinová hmota:

350 gmražené maliny
2 PLmoučkový cukr
150 mlvoda
2 bal.malinové želé

Tvarohová hmota:

500 gtvaroh
250 gmascarpone
300 gzakysaná smetana
120 gmoučkový cukr
20 gželatina
100 mlvoda

Dále:

maliny na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si dortovou formu o průměru 18 cm a dortovou formu o průměru 24 cm. V menší připravíme želé, ve větší celý dort.
  2. Nejdříve připravíme malinové želé. Malinové želé zalijeme vodou a za stálého míchání ohříváme na mírném ohni, dokud se nerozpustí – pozor, želé nevaříme. Maliny rozmixujeme s moučkovým cukrem a přilijeme mírně ochlazené malinové želé. Pokud nechcete zrníčka v malinové hmotě, propasírujte přes síto.
  3. Vše spolu promícháme a vylijeme do dortové formy, kterou jsme vyložili potravinářskou fólií tak, aby konce pretŕčeli přes stěny. Odložíme do chladničky ztuhnout na par hodin. Nejlepší je připravit malinové želé den předem.
  4. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme olej a nakonec vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva a kakaem. Promícháme a vylijeme do dortové formy o průměru 24 cm. Dno jsme vyložili papírem na pečení. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 175 stupňů cca 15 minut. Vyjmeme z trouby a necháme na mřížce vychladnout.
  5. Želatinu zalijeme 150 ml vařící vody a mícháme, dokud se rozpustí. Necháme stranou vychladnout. Tvaroh, mascarpone, smetanu a moučkový cukr utřeme mixérem, přidáme za stálého míchání ochlazenou, ale stále tekutou želatinu. Krátce šleháme mixérem.
  6. Do čisté dortové formy dáme úplně vychlazený krpus, ze kterého jsme stáhli papír na pečení. Korpus přikryjeme třetinou tvarohové hmoty. Ze želé opatrně odstraníme fólii a přendáme do dortové formy na tvarohovou nádivku. Přikryjeme opatrně zbylým krémem a odložíme do lednice na minimálně 3 hodiny.