Cas pripravyČas prípravy:
Pocet porcii (kusov)Počet porcií (kusov):  2 porcie

Suroviny:

Chlieb typu ciabatta od včera
olej
2 cesnakové strúčiky
2 čajové lyžičky strúhaný syr typu grana (grana padano, parmazán)
Na zeleninový šalát :
300 gramov čerešňové paradajky
tretina šalátovej uhorky
1 malá červená cibuľa
veľká hrsť bazalkových lístkov
Na nálev :
5 polievkových lyžíc olivový olej
3 polievkové lyžice jemný biely ocot (vínny, balsamico)
1 polievková lyžica práškový cukor
1/2 čajovej lyžičky soľ
čerstvo mleté korenie

Postup

  1. Paradajky prerežeme na polovičky. Uhorku ošúpeme a nakrájame na tenké polmesiačiky.
  2. Zeleninu dáme do misky a zmiešame nálev z oleja, octu a cukru. Ja som robila nálev podľa mojej chuti, Vy si pridajte  buď cukor, alebo ocot podľa seba.
  3. Zeleninu prelejeme nálevom, osolíme ju a zasypeme čerstvo drveným korením.
  4. Všetko premiešame  a odložíme bokom. Naším cieľom je, aby zelenina ešte pustila trošku šťavy a tá sa zmiešala s nálevom
  5. V rozpise som uviedla, že použijeme chlieb ciabatta. Ide o to, že každá kocka chleba by mala mať aj kúsok kôrky, čiže chlieb ktorý, budeme spracovávať, by mal mať malý priemer. Napríklad taký ako má veka na chlebíčky, ale chlebíčková veka nie je vhodná a ani toastový chlieb.
  6. Ja som v sobotu kúpila zemiakový chlieb  a na tento recept bol ako stvorená. Chlieb teda nakrájame na kocky, tak aby obsahovala každá kúsok kôrky. Kocky by mali mať veľkosť na hryz. Poriadne ich pokropíme olejom  a rukami premiešame.
  7. Rozohrejeme širokú panvicu a kocky zo všetkých strán opekáme do tmavozlata.  Uprostred opekanie som usúdila, že chlieb je príliš suchý, tak som ešte raz pofŕkala olejom. Čo sa týka oleja, pochopiteľne každý uvádza olivový. Ja doma používam repkový s maslovou príchuťou, tak som si naň zvykla, že ho používam už aj do šalátov a tento som používala aj v tomto prípade. Moje kocky sa opiekli za 7 minút. Tesne pred ukončením som chlieb veľmi jemne poprášila lyžičkou grana padano.
  8. Premiešala som a vypla zdroj tepla. Nakoniec k chlebu prelisujeme cesnak a znovu premiešame. Do zeleniny ešte pridáme veľa nasekaných bazalkových lístkov a vmiešame opečený chlieb. Chleba si pridajte toľko,  koľko chcete.
  9. Niekto  má  toto jedlo radšej viac chrumkavé a niekto viac zeleninové. Chlieb musí vsiaknuť všetku šťavu a ostať stále chrumkavý. Nie je to jedlo, ktoré môže postáť. Pred podávaním ešte posypeme kolieskami červenej , alebo lahôdkovej cibule. Ja som si ešte moju porciu posypala lyžičkou grany. Tá grana sa v rozpisoch panzanelly neuvádza, ja som ju tam dala preto, pretože tento syr milujem.