Jak dělám kuřecí vývar, vám asi nebudu popisovat. Nejen proto, že ho dělám pokaždé trochu jinak. Někdy jen ze samotného kuřete, resp. z toho, co mi z rozporcování kuřete zbude, někdy s kořenovou zeleninou – tedy tak, jak by se dělat měl. Zeleninu a její množství dávám dle toho, co doma mám. 
Tentokrát jsem vývar dělala z jednoho kuřecího skeletu s křídly, mrkve, kousku celeru, cibulí, dvěma kuličkami nového koření, pěti kuličkami pepře. Koření přidávám až když odeberu z vývaru pěnu. Vše nechám velmi lehce probublávat do té doby, než si vzpomenu, že mám vývar na plotně (většinou tak 2–4 hodiny, víc nemá u kuřete ani moc smysl).Hotový vývar přecedím přes plátno (já tedy přes starý kapesník) a oberu zbývající maso z kuřete. Tentokrát jsem maso dala do krabičky, zalila trochou vývaru a dala do mrazáku na horší časy. Do polévky se totiž chystalo něco lepšího.

Hlavní složkou jsou tentokrát kuřecí knedlíčky či noky. Recept je nakonec můj vlastní, protože ten původní jsem si pouze opsala na papír, neuložila, a papír jsem následně ztratila.

Kuřecí noky (asi 25–30 ks)
hrst sušených hub
1 malá cibule
olej
350 g mletých kuřecích prsou (2 prsa)
1 stroužek česneku
1 vejce
3 lžíce strouhanky
sůl, pepř

  • Nejdřív spařte sušené houby vařící vodou a nechte aspoň 20 minut nasáknout.
  • Zatím namelte kuřecí maso, případně ho nožem nasekejte na drobné kousky (to jsem ale nezkoušela, protože takové věci můj nůž neumožňuje :).
  • Namočené houby vyždímejte, nakrájejte na drobno, stejně tak nakrájejte i cibuli.
  • Na troše oleje nechte zesklovatět cibuli, na minutu přidejte i houby.
  • Obojí pak přijdete do mletého masa, společně s rozetřeným stroužkem česneku, vejcem, strouhankou, solí a pepřem. (Hmota bude dost patlavá, ale pokud ji zbytečně moc zahustíte strouhankou, je možné, že knedlíčky nebudou tak šťavnaté.)
  • Osmažte malé množství hmoty a ochutnejte, jestli je dostatečně slaná. Nedoporučuji ochutnávat syrové kuře.
  • Pomocí dvou lžiček vytvářejte takové tvary, jaké se vám povedou a rychle osmahněte ze dvou stran dozlatova. Noky nemusí být propečené, budou se ještě vařit.
  • Opečené nočky nahažte do vroucího vývaru a vařte ještě deset minut.

Polévku samozřejmě můžete doplnit dalšími věcmi, co máte rádi – kořenová zelenina, nudličky, bylinky, ale proč to dělat komplikovaně. Já jsem krátce orestovala mrkev, zalila vývarem, do vařícího vývaru naházela orestované knedlíčky, povařila 10 minut a ozdobila pažitkou. Knedlíčky jsou docela syté, proto není třeba dělat polévku hustou.