SUROVINY

Těsto:

100 g kokosová moučka
100 g mleté ​​mandle
150 g mák
100 g krystalový cukr
4 ks žloutek
8 ks bílky

Dále:

2 PL citronová šťáva
400 g mražené višně (může být velký višňový kompot)
4 PL krystalový cukr
2 lžičky zlatý klas
1 lžičku prášková želatina

Krém:

4 ks žloutků
500 ml mléko
2 PL třešňový likér
1 PL citronová šťáva
1/2 šálku krystalový cukr
1 bal. vanilkový pudink
2 PL zlatý klas
250 g máslo

Poleva:

200 g smetana ke šlehání
100 g bílá čokoláda
25 ml citronová šťáva
25 ml voda
1 PL prášková želatina

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme do tuhé pěny a postupně přidáme cukr. Když je hmota tuhá a lesklá, přidáme žloutky – stále jeden po druhém. Pak přidáme mák, kokos, mandle, trošku prášku do pečiva a jemně vařečkou promícháme.
  2. Těsto navrstvíme do dvou stejných plechů, které jsme vystlali pečícím papírem a pečeme ve vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 20 minut. Upečené těsto necháme vychladnout. Lepší trochu menší plech, protože je těsto na klasickém plechu velmi tenké a pak se trhá.
  3. Žloutky, cukr, pudinkový prášek a zlatý klas smícháme, přilijeme 1 šálek mléka a důkladně vymícháme hladkou hmotu. Zbytek mléka přivedeme k varu, přidáme rozmíchanou směs a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout.
  4. Máslo utřeme do pěny, přidáme po lžících vychladlý pudink a vyšleháme hladký krém, přidáme citrónovou šťávu a likér.
  5. Vypeckované višně dáme do hrnce, přidáme cukr a necháme ho rozpustit. Přidáme citrónovou šťávu a promícháme. Já dala višňový kompot. Utřeme škrob se dvěma lžícemi vody a přidáme do hrnce. Přivedeme do varu a odložíme z ohně. Želatinu rozpustíme v 2 lžících šťávy, přidáme do horkého ovoce a důkladně promícháme. Necháme mírně vychladnout. Musí to být takový pudink.
  6. Na jeden upečený plát těsta navrstvíme višňovou hmotu dále navrstvíme krém, položíme druhý plát těsta a na vrch rozetřeme polevu z bílé čokolády.
  7. Želatinu rozpustíme ve vodě a citronové šťávy. Když želatina nabobtná, ohřejeme ji na mírném ohni, dokud se nerozpustí. Když je želatina rozpuštěna, přidáme ji k čokoládě, kterou jsme roztály ve vodní lázni spolu se smetanou. Důkladně promícháme a navrstvíme na zákusek. Necháme vychladit v chladničce. Nakrájíme na čtverce.