SUROVINY

SUROVINY NA 30 PORCÍ:

8 ks vejce
8 lžic moučkový cukr
8 lžic polohrubá mouka
2 lžičky prášku do pečiva DrOetker
2 lžíce kakao

SNĚHOVÝ plát těsta:

5 ks bílek
250 g krystalový cukr

Náplň:

300 g krystalový cukr
250 ml šlehačka
300 ml mléka
1 bal. zlatý klas DrOetker / vanilkový pudink
5 ks žloutek
300 g máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Piškot: 4 bílky vyšleháme se špetkou soli do pěny, po lžících zašleháme cukr, žloutky, mouku smíchanou s práškem do pečiva a nakonec kakao. Upečeme na plechu, který jsme vystlali papírem. Plech – rozměr 30×38 cm při teplotě 180 ° C, 10 – 15 minut. Každý se musí řídit svou troubou, teplota je orientační. Necháme vychladnout. Stejně připravíme a upečeme i druhou piškotu.
  2. Sněhový plát: 5 bílků vyšleháme do pěny s 250 g krystalového cukru, pak ještě nad párou šleháme cca 10 minut. Sušíme na plechu na pečení při teplotě 75 – 100 ° C, délka sušení podle potřeby 60 minut i déle.
  3. Náplň: 300 g krystalového cukru zkaramelizujeme a zalijeme 250 ml šlehačkovou smetanou, necháme vřít a mícháme dokud se karamel nerozpustí. Odstavíme a necháme za občasného míchání vychladnout. Z 300 ml mléka, zlatého klasu/pudinku a 5 ks žloutků uvaříme hustou kaši. Po vychladnutí spojíme s rozšlehaným máslem pokojové teploty / aby se krém nesrazil / a po částech zašleháme vychladlý karamel. Rozdělíme na 3 části.
  4. Ukládáme následovně: kakaová piškota, jedna třetina nádivky, sněhový plát, druhá třetina nádivky, kakaová piškota, zbylá nádivka. Ozdobíme čokoládou nebo podle vlastní fantazie. Uložíme do chladu. Pokrájíme horkým nožem na řezy a podáváme. Dobrou chuť! Jsou vynikající!