SUROVINY

Těsto:

5 ksvajec
3/4 hrnkukr. cukr
1 hrnekpolohrubá mouka
1 lžícekukuřičný škrob
50 gbílá čokoláda

Krém:

2 hrnkymléko
2 ksžloutky
3 lžícehladká mouka
2 lžícekukuřičný škrob
3 lžícekr. cukr
200 gmáslo
2 lžícecitronová šťáva

Dále budeme potřebovat:

400 gkaramelové salko
2,5 hrnkučisté burizony
80 garašídy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si plech na pečení o velikosti 24 x 28 cm. Dno vyložíme papírem. Troubu předehřejte na 160 stupňů a můžeme se pustit do přípravy.
  2. Bílou čokoládu nastrouháme na jemném struhadle. V druhé misce vyšleháme bílky do tuhého sněhu, postupně přidáváme za stálého mixování kr. cukr a vyšleháme lesklou pěnu. Přidáme jeden žloutek po druhém a za každým žloutkem dobře vyšleháme, ale už ne na vysoké rychlosti šlehače. Přidáme nastrouhanou bílou čokoládu a mouku smíchanou se škrobem. Připravené těsto nalijeme na plech a upečeme. Pečeme cca 35 minut a upečené těsto necháme vychladnout. 

  3. 1 hrnek mléka vylijeme do hrnce a na mírném ohni přivedeme do varu. Ve druhém hrnku rozmícháme žloutky, mouku a cukr a nalijeme do horkého mléka. Uvaříme hustý pudink, který zakryjeme alobalem a necháme vychladnout.
    Máslo pokojové teploty vymícháme mixérem do pěny a postupně přidáme vychladlý pudink. Nakonec přidáme citrónovou šťávu. 

  4. Karamelové salko ohřejeme a smícháme ho s burizony, promícháme. 

  5. Vychladlé těsto překrojíme na polovinu, na jednu část navrstvíme karamelové burizony a pěkně uhladíme. Navrstvíme 3/4 krému a pěkně uhladíme, položíme druhý plát těsta a naneseme zbylý krém. 

  6. Vrch posypeme oříšky a odložíme do chladničky ztuhnout.